30 Yaş Sendromu: Yanlış Teşhis-1

30 Yaş sendromu diye bir şey var. Gerçekten var ve ben 30. yaşıma midemi üşüttüğümden mütevellit evde yatarak girdim. Bir yandan kusuyor ve bir yandan malum..Neyse…Benim çalıştığım yerde doğum gününüzde tatil oluyorsunuz, tabii TC uyruklu olduğumdan ben genelde yarım gününden faydalanabiliyorum ama olsun, bu sene benim için yemek verildi, pis boğaz olduğum ve 2 BigMac menü’yü devirebilme kapasitem bilindiğinden yine döktürmüşlerdi…(ton balıklı nohut yemeği bile yedirdiler zamanında bana) ama gel gör ki, ben yiyemedim. İşte o an gerçekten hasta olduğum tescillendi ve azad edildim. Eve geldim, nişanlım bana pasta yerine tavuk suyuna çorba getirmiş ve biz yanına mum koyup üflüyorduk.

Şimdi gelelim, yeni yıla nasıl girersen öyle geçer mantığıyla türemiş olan, yeni yaşına nasıl girersen öyle geçer gerçekliğine.

 

Size Yanlış Teşhis Üçlemesini gururla sunarım, Varan-1:

 

İlk rahatsızlık düğünden 5 gün önce ortaya çıkan zonayla başladı.. Beni karıncaların ısırdığını düşünüyordum. Taa ki, karınca ısırığı dedigim kırmızı noktaların garip bir şekilde ağrımaya başlamasına kadar. Teşhisim kesin doğruydu ama bir şeyi tahmin edememiştim, bunlar zehirli karıncaydı!. Yaz vaktiydi ve kapı pencere açık olduğundan 10. kattaki evime tırmanmak suretiyle sinsice girmişler ve beni bulmuşlardı!

Ağrılar artmaya başlayınca, gelinliği giyemeyeceğim korkusuyla artık doktor zamanımın geldiğini ve bu karınca ısırığına karşı anti alerjik bir ilaç almamın gerekliliğine karar verdim. Nişanlımla doktora gittik ve teşhis koyuldu- zona denilen (bana göre afrikadan gelen bir tür karınca) bir rahatsızlık! Neyse stresten olurmuş, düğün dernek bitti, balayında geçti gitti zaten 🙂 Ama zonası olanlara bir küçük tavsiye, hergün sabah armut suyu içiniz.. Bizim düğün evinde gayet güzel bir atraksiyon olmuştu, ben dahil evdeki 10 kişinin elinde armut suyu, kasa kasa eve armutlar geliyor ve her gün bitiyordu, ama pek lezzetliymisJ Bağışıklık sistemini güçlendirmek isteyenlere duyurulurJ Ha bi de, süzme yoğurda biraz çorek otu, ama birisi lutfen okusun uflesin içine yoksa olmuyomuşJ)))) Zona bazılarına göre (annem) de nazardan oluyormuş 🙂 Bilgilerinize… Sonra vay ben duymadım vay ben görmedim olmasın.

 

 

1 Comment

  1. Mizyalcigim, cok keyifle okudum, devamını bekliyorum 🙂

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.