Evden Kaçan Ergen…

Üniversite’ye başladıktan sonra artık biraz sosyalleşme zamanın geldiğini hissettirmeye çalışıyorsunuz anne ve babalarınıza. Benimkiler çok sert değildi ama kılık kıyafet önce bir elemeden geçerdi. Ondan sonra çıkış izni verilirdi.

 

O gün annemin SS subaylığı yine üstünde. Ne yapsam bir laf, bir kıyafet beğenmemece, ne idüğü belirsiz hareketler silsilesi…

Ulen dedim ben bu kıyafetle bugün hayatta çıkamam. Kıyafet dediğimiz ise şu: Kot pantolon, üzerine babamın doğum günümde bana aldığı kırmızı bir kolsuz bluz. Onu da babam almış, ne kadar uygunsuz olabilir ki? Zaten Lise son sınıfa kadar senin incecik kaşların var kızım sakın aldırma dedin kandırdın durdun, yıllarca hem telli, hem de tek kaşlı gezdim bırak bari kolsuz bluz giyim yaaa! Allah’tan Fıro’yu buldum valla evde kalcaktım ben bu SS subayı yüzünden!

 

Neyse, o gün katiyen izin vermiyor çıkmama, allem ettim kullem ettim, şudur budur, üstüme siyah bir hırka geçirdim, arkadaşa gidiyorum diye kaçtım evden!!!!

 

Gittik bir zamanların Q Bar’ ına… O zaman dışarıda jazz falan olurdu, bahçede de bir elma ağacı vardı. Gel keyfim gel!! Eğleniyoruz, gülüyoruz, kalabalığız ama benim gözüm elma ağacında… Ben bu elmayı yerim arkadaş…!

 

Garson gelir, ben zaten daha yeni kaçaklardanım…Gece hayatını da bilmiyorum…Garsona, afedersiniz, bu elmadan var mı, benim canım çok istedi dedim…Yanımda benden daha deneyimli gececi arkadaşlar var, kızım mal mısın la istersen sen çık topla gel dediler…

Hayır ben edanalıyım, yaparım…gazı ver yapayım ama uygunsuz hareketlerden de hoşlanmam. Neyse, alırsın alamazsın derken bütün gece kafam yukarıda, elmaları sayarak geçirdim…

 

Anneyi, babayı kandırmış çıkmışım zaten bir de  özgürlüğün tadına varmışıııım vayyyyyy! Benden iyisi yok!:)

 

Gece bitti, ben eve gittim…üstümde yine siyah hırka. Zaten herkes yatmıştır di mi? Nereden görecekler? Geldim eve… Gestapo annem salonda beni bekliyor.

 

– Nerdeydin..!

– Elifteydim…dedim ya…

– İçki mi içtin…

– Biraz..

– TÜÜÜÜHHH (tükürme efekti) Utanmıyo bir de söylüyo..!

– YAAAAA! Belli olmuyodu da niyee sorduuuun!! Allah allahh yaa akşam akşaaam!!!

 

Muhabbeti uzatacak halim yok zaten kusmam lazım, döndüm arkamı gidiyorum.. Aa bir de ne göreyim? Masanın üstünde 3 yeşil elma!

 

-AAAA BU NEEE dedim..zaten bütün akşam aş ermişim…

-Aman ne bilim, al birini vur ötekine… Baban sana getirmiş, Mizyal’e verirsin dedi. Neyine veriyorsa senin. Şu hale bak! Dışarılara çıkmış içmiş bi de babası gelirken elma alıyor.

-Babam evde değil miydii!!!

-Napıcaaan, sankii korktuğuuu varrr!!

vıdı vıdı vıdı…

-Nerdeydi babam??

-Ay nebiliiim, senin arkandan çıktı gittiiiii, ay ben sana ne laf anlatıyorum zaten yıkılll karşımdaaan artııık!! Derken annemin sesi biraz alçalmaya başladı. Hatta duyulmaz oldu bir uğultu haline geldi. Demek ki Babamla aynı mekanda oturuyorduk… Görmüştü… Ben orda, eller havaya… O elma oraya boşa konmadı… Uğultu bir inilti halini alana kadar kendime gelemedim. O an ayıldım ve karar verdim… Bir daha asla babama ve anneme yalan söylemeyecektim dememi beklemeyin.

 

Bir daha asla babamın gidebileceği yerlere gitmeyeceğime söz verdim kendi kendime!! Aptallık! Yaş ortalamasının 40 olduğu yere illa jazz diye gidilir mi? Git evinde dinle… Ayy saf bir çocukluk, Allah!tan  bir daha yakalanmadık 😉

 

 

 

2 Comments

  1. Burcu Kilicoglu |

    🙂

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.